ورق فولادی سیاه

:ورق فولادی سیاه معمولا در مصالح ساختمانی کاربرد دارد و دارای کیفیتهای مختلفی از جمله

37ST در نوع معمولی و در 52ST در نوع صنعتی می باشد..

میزان سختی که در ورق فولادی وجود دارد توسط کربنی که درآن است مشخص می شود هرچه کربن بیشتر باشد ورق فولادی سیاه نیز سخت می باشد.

انواع ورق فولادی سیاه

ورق فولادی سیاه به دوشکل شیت خام و یا رول و شیت وارد بازار این گونه از محصولات ساختمانی می شود.

زمانی که ضخامت ورق در حدود 15 میل باشد در نوع رول و شیت به بازار عرضه شده و اگر مقدار ضخامت ورق از 15 میل عبور کند در حالت شیت خام به بازار وارد می گردد.

کاربردهای ورق فولادی سیاه

ورق فولادی سیاه که به نام ورق های نورد گرم هم شهرت دارند در مصارفی از جمله صنعت کشتی سازی, خودرو سازی, ساختمان و تانکر سازی و چند صنعت دیگر کاربرد دارد.

کارکرد و کاربرد انواع ورقهای فولادی سیاه چه از نوع معمولی و چه از نوع صنعتی بایکدیگر متفاوت می باشد. از جمله مصارف ورق فولادی معمولی 37ST می توان به استفاده آن درساختمان ها و سوله ها اشاره نمود و در پروژه های صنعتی از جمله سد سازی و پترو شیمی و مخزن سازی معمولا از ورق های فولادی سیاه صنعتی استفاده می کنند.

ورق های فولادی سیاه بسته به اینکه نرم یا سخت باشند کاربردهای متفاوتی دارند برای نمونه از نوع نرم که خاصیت کششی دارند می توان در صنعت خوروسازی در بدنه ماشین های سنگین و همچنین در صنعت کشتی سازی استفاده نمود و از نوع سخت و با ضخامت ان معمولا در تولید مخازن نفتی و لوله های تحت فشار استفاده فراوانی می شود.

اشکال مختلف ورق سیاه

رول فرم و فابریک از اشکال مختلف ورق فولادی سیاه می باشد

(تصویر6)

(تصویر5)

ضخامت ورق فولادی سیاه

ضخامت ورق سیاه از حداقل1/ 5 و تاحداکثر 100میلی میتر می باشد .

اندازه و ابعاد ورق فولادی سیاه در حالت فیزیکی

اندازه فیزیکی ورق سیاه بسته به اینکه رولی شکل باشد یا فابریک با یکدیگر تفاوت دارد

ورق سیاه رول فرم در اندازههایی ازجمله ۱۰۰ سانت و ۱۲۵ سانت و ۱۵۰ سانت و ۲۰۰ سانت بسته به ضخامتشان تولید می گردند این اندازه مربوط به عرض این ورق های سیاه می باشد و محدودیتی در اندازه های طولی ندارند.

ورق فولادی سیاه فابریک می تواند در اندازه های سفارش داده شده تولید و به بازار عرضه گردد ولی در ادامه لیستی از این نوع ورقه های فولادی سیاه فابریک که در بازار مرسوم هستند را می بینیم:

 ورق سیاه ابعاد ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر

 ورق سیاه ابعاد ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر

 ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر

 ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر

 ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر

 ورق سیاه ابعاد ۱۲۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر

استاندارد های به کار گرفته شده در ورق سیاه معمولا ST37 شناخته می شود

جدول وزنی ورق سیاه

در زیر جدولی از اندازه های مختلف با میزان وزن انواع ورق های فولادی سیاه ذکر شده است

ردیف طول(میلی متر) عرض (میلی متر) ضخامت (میلی متر) وزن (کیلوگرم(

۱ ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۲ ۳۲

۲ ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۳ ۴۸

۳ ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۴ ۶۴

۴ ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۵ ۸۰

۵ ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۶ ۹۶

۶ ۶۰۰۰ ۱۵۰۰ ۸ ۵۷۶

۷ ۶۰۰۰ ۱۵۰۰ ۱۰ ۷۲۰

۸ ۶۰۰۰ ۱۵۰۰ ۱۲ ۸۶۴

۹ ۶۰۰۰ ۱۵۰۰ ۱۵ ۱۰۸۰

۱۰ ۶۰۰۰ ۱۵۰۰ ۲۰ 1440

نکاتی که برای محاسبه کردن وزن ورق فولادی سیاه می توان از آن استفاده نمود به قراره زیر است:

وزن ورق سیاه = طول ورق(میلی متر) * عرض ورق (میلی متر) *ضخامت (میلی متر)* چگالی ورق

چگالی آهن : در این محاسبه چگالی آهن منطقی است که از عدد 8 استفاده شود که این عدد تجربی برای پوشش دهی تلورانس ضخامت استفاده می شود. در حالت استاندارد چگالی آن 7.86 معرفی شده است

کلمات کلیدی: ورق , ورق فولادی, ورق فولادی سیاه, ورق سیاه, ورق فولادی شیت, ورق فولادی خام, دال

مقالات:

انواع قالب فلزی بتن

داربست های مدولار


ن : عمرانی
ت : دوشنبه 24 ارديبهشت 1397

میلگرد و انواع آن

برای جبران مقاومت کششی درقسمت پایینی بتن در از فولادی به نام میلگرد یا آرماتور استفاده می گردد. فولاد میلگرد در شکلهای سیم یا میلگرد در سازه های بتنی استفاده می گردد

انواع میلگردها

میلگرد ها در دو نوع عرضی و طولی و جود دارند که نوع عرضی آن در امتداد عرض قسمت مورد نظر و نوع طولی ان در امتداد طولی قسمت مورد نظر استفاده می گردد.

خاموت

زمانی آرماتور یا میلگردهای طولی توسط میلگردهای عرضی احاطه شوند, به آن آرماتور های عرضی احاطه کننده خاموت می گویند.

محاسبات مهم میلگرد توسط مشخصه های زیر انجام می شود

مقاومت کششی

به مقاومتی که از نتیجه تقسیم بیشترین میزان باری که در آزمایش کشش ثبت شده بر سطح مقطع اولیه به دست می آید, گفته می شود.

مقاومت تسلیم

این نوع مقاومت که به نامهای همچون مقاومت جاری شدن و تنش تسلیم نیز شهرت دارد بیانگر افزایش طول نمونه ای از یک فولاد بدون افزایش بارمی باشد.

طبقه بندی فولادهای میلگرد در کشورها

در هر کشور و منطقه براساس معیارهای مختلف و همچنین استاندارد های مشخص فولاد های میلگرد تهیه و یکسری از خواص مکانیکی برای انها در نظر گرفته می شود.

در ایران این فولاد های میلگردی طبق استاندارد روسی که بر سه نوع A-1 , A-3و A-2 می باشند در کارخانه ذوب آهن اصفهان بیشتر تهیه و تولید می گردد .

ویژگی انواع فولادهای میلگرد روسی

نوع اول : A-1این گونه از فولادها ی میلگرد دارای مقاومت کششی 3800و همچنین تنش تسلیمی 2300 کیلوگرم بوده و همچنین دارای ظاهری صاف می باشند.

نوع دوم : A-2 این گونه نیز دارای مقاومت کششی 5000 و مقاومت تسلیمی 3000 می باشند و همچین به فولادهای آجدار میلگردی شهرت دارند.

نوع سوم: A-3 این گونه از فولاد های میلگرد روسی نیز ساختار آجدار مانند نوع دوم را دارند ولی مقاوت تسلیم آنها در حدود 4000 و مقاومت کششی در اندازه 6000کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشند.

براساس معیار و استانداردهای تولید کننده در عرصه فولادهای میلگرد این نوع از فولادها دارای قطر های متفاوتی می باشند . قطر میلگرد استفاده شونده در کارخانه ذوب اهن اصفهان در حدود 40 میلیمتر می باشد.

(تصویر5)

میلگردهای انتظار

به میلگردهایی که به منظور اتصال به میلگردها ی اصلی و همچنین طولی ستونها, از سطح سقف و همچنین سطح فنداسیون به سمت بالا ادامه دارند میلگردهای انتظار یا ریشه انتظار گفته می شود.

زاویه انحرافی در میلگردهای ستون باید به اندازه 10/1 باشد تا بتوان میلگردهای انتظار را به ستون ها وصل نمود.

طبق آیینامه B.Sمقدار فولادی که در وصله وجود دارد نباید از مقدار ده درصدی سطح مقطع افزونتر باشد.

میزان فاصله 15 سانتی متری بین مرکز و مرکزیت دوشبکه, اندازه مناسبی می تواند باشد.

(تصویر6)

خاموت تنگ در ستون ها

به منظور اهدافی همچون عدم برش و کمانش و همچنین برای اینکه فاصله بین میلگردهای اصلی و طولی حفظ شود , معمولا از خاموت استفاده می گردد.

به همین منظور برای تمامی طبقات به اندازه 6/1 ارتفاع طبقه , فاصله سطح فنداسیون به سمت بالا و همچنین برای سطح زیر سقف به سمت پایین باید مقدار کمتری را برای خاموت ها قرار داده شود .

(تصویر6)

(تصویر7)

علائم اختصاری

درجدول زیر با برخی از علائم اختصاری در فولادهای میلگردی آشنا می شویم:

مدول ارتجاعی میلگردهای فولادی،بر حسب مگا پاسگال = Es

= fsu,obs مقاومت کششی میلگردهای فولادی،یعنی مقاومت هنگام گسیختگی،که در آزمایش کششی بر روی میلگردهای مصرفی مورد نظر به دست می آید،بر حسب مگا پاسگال

= fy تنش تسلیم میلگردهای فولادی، بر حسب مگاپاسگال؛ این تنش در میلگردهای s240 از روی تنش تسلیم مشهود آن به دست می آید. در سایر میلگردها تنش تسلیم قراردادی ( تنش نظیر تغییر شکل نسبی ماندگار۲ ⁄۰ درصد، و یا تنش نظیر تغییر شکل نسبی ۳۵ ⁄۰درصد) تعریف می شود .

= fyk مقاومت مشخصه میلگردهای فولادی؛ تنشی که به عنوان ویزگی فولاد، مبنای طراحی قرار می گیرد؛بر حسب مگاپاسگال

= fy,obs تنش تسلیمی که در آزمایش کششی بر روی میلگردهای مصرفی مورد نظر عملاً به دست می آید؛بر حسب مگاپاسگال

= S سطح مقطع موثر یا اسمی میلگرد؛ بر حسب میلیمتر مربع

= L طول یک قطعه میلگرد؛ بر حسب میلیمتر

= db قطر اسمی میلگردهای ساده یا آجدار؛ بر حسب میلیمتر

= Ø قطر اسمی میلگردهای ساده، که معمولا در نقشه ها و سایر مدارک فنی به کار می رود .

= Φ قطر اسمی میلگردهای آجدار، که معمولا در نقشه ها و سایر مدارک فنی به کار می رود .

= d1 قطر زمینه میلگردهای آجدار؛ بر حسب میلیمتر

= d2 قطر خارجی میلگردهای آجدار؛ بر حسب میلیمتر

اصلاحات رایج در فولاد میلگرد

مقاومت مشخصه فولاد:

مقدار تنش تسلیم گزینه تعیین کننده در مقاومت مشخصه فولاد می باشد . به عبارتی به تنشی که درآن به میزان 5/. تنش تسلیم از میلگردهای فولادی کمتر باشد مقاومت مشخصه فولادی می گویند

رده میلگردهای فولادی:

به عددی که بعد از حرف S می آید و واحد آن N ⁄ mm بوده و نشان دهنده عدد مقاوت مشخصه میلگرد می باشد رده میلگردهای فولادی می گویند. این رده ها باید در تمامی محاسبات و دفاتر فنی بیان شده باشند.

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

قالب فلزی بتن , داربست مدولار


ن : عمرانی
ت : جمعه 21 ارديبهشت 1397

قالب بندی دیوار بتنی

در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز های شهری، مسئله استفاده از سازه های بتنی به یک موضوع مهم تبدیل شده است و مهندسان برای ساخت ساختمان های مستحکم از دیوار بتنی که طراحی می کنند، استفاده می نمایند. کار مهمی که در این میان انجام می شود، قالب بندی این دیواره ها می باشد. این قالب ها از فلز، چوب و آجر ساخته می شوند و انتخاب بهترین نوع این قالب ها روی کیفیت نهایی کار و نیز هزینه های مصرفی تاثیر گذار است. نکته مهمی که در انتخاب قالب ها باید دقت شود این است که قالب انتخاب شده بتواند فشار بتن ریزی را تحمل کند و دفرمه نشود. اگر قالب نتواند فشار را تحمل کند در نهایت قالب فرو خواهد ریخت.

برای قالب بندی دیوار بتنی از روش های مختلفی استفاده می گردد که مهمترین آن ها عبارتند از:

روش معمولی:

در این روش قالب بندی معمولا از تیر های چوبی به نام دستک استفاده می شود که یک سر آن را در زمین فرو برده و خود چوب ها را با بست هایی به هم وصل می کنند. این بست ها میله هایست که یک یا دو سر آن به قالب پیچ می شود. اضافه آن پس از بتن ریزی قطع می گردد.

روش بالا رو:

همان طور که از نام آن پیداست، در این روش از یک قالب با دو دیواره استفاده می شود که ابتدا بتن ریزی شده و پس از سخت شدن قسمت داخلی، قسمت دوم آن را بتن می ریزند و سپس قالب را جدا کرده و دوباره بالای آن، قالب را کار گذاشته و مانند قبل پر می کنند و تا انتهای کار ادامه می دهند و دیوار بتنی را می سازند.

روش لغزنده:

وقتی بخواهند ستونی از جنس بتن برای ساختمان هایی مثل منابع آب، سیلو ها و... بسازند، از روش لغزنده استفاده می شود. در این روش جنس قالب ها چوبی یا فلزی می باشد. واضح است که قالب های فلزی محکم تر هستند و بیش تر می توان از آن ها استفاده کرد. برای قالب ریزی به این روش، سه مقطع در نظر گرفته می شود که اولی بالا تر از طوقه و دومی در بالای کف قالب و سومین سطح برای ترمیم احتمالی قالب و در دو طرف دیوار ساختمان قرار می گیرد. نکته مهم در این روش این است که قالب ها استحکام کافی داشته باشند و به راحتی باز و بسته شوند.

انواع قالب های بتنی کدامند؟

برای قالب بندی دیوار های بتنی در ساختمان از مواد مختلفی استفاده می شود که این مواد مصرفی باعث ایجاد قالب های مختلف با خصوصیات و کاربرد های متفاوت می گردد. انواع قالب عبارتند از:

1- قالب آجری که برای پی دیوار بتنی استفاده می گردد و قالب دائم محسوب می شوند.

تصویر3

2- قالب پلی وود که از کامپوزیت های چوب پلاست تشکیل شده و عایق های بسیار خوبی محسوب می شوند.

3- قالب چوبی که در ایران کم تر استفاده می گردد. این قالب ها سبک تر بوده و به سادگی به یکدیگر متصل می شوند .

4- قالب پلای وود که تخته چند لا بوده و برای استفاده از آن ها باید روغن پایه آب استفاده شود.

5- قالب فلزی که در ایران بیش ترین استفاده را دارند و از بهترین و محکم ترین قالب ها بوده و به راحتی متصل و باز می شوند. بزرگ ترین ایراد این قالب ها، وزن بالای آن هاست ولی چون دارای خواص بسیاری هستند مورد استفاده عام هستند.

تصویر 4

6- قالب فایبر گلاس که از الیاف شیشه با مواد پلیمری تهیه می شود. قالب های مهانیت از این دسته اند.

تصویر 5

ستون های قالب بندی در ساختمان به دو صورت مربع یا مستطیل و گرد ساخته می شوند. نکته ای که در این جا حائز اهمیت می باشد این است که هر نوع قالب، احتیاج به زمان مشخصی برای قالب برداری دارد. اگر این زمان رعایت شود، بهترین نتیجه را بدست خواهد داد.

تصویر 6

مقالات:

انواع قالب فلزی بتن

داربست های مدولار


ن : عمرانی
ت : شنبه 8 ارديبهشت 1397

تاریخچه فرآیند گالوانیزه

پوشش ورق های گالوانیزه راه حل مناسبی برای زمان خوردگی هایی است که براثر عوامل محیطی روی فولادها ,سبب ایجاد حبابها و در نهایت ترکیدن و پوسیدگی و پوسته پوسته شدن سطح انها می شود, می باشد.

محافظت فولاد در برابر خوردگی با استفاده از لایه هایی که دارای اندازه مولوکی می باشند واز روی – اهن تشکیل شده اند انجام پذیر است. این لایه ها به طور متالوژیکی برر روی فولاد موردنظر نشسته و با ایجاد پوشش مانع از خوردگی های احتمالی می شوند.

فرو بردن آهن در مذابی از روی در سال 1724 باعث ایجاد ایده ای برا ی ابداع ورق های گالوانیزه در شخصی به نام ملوین که تابعیت فرانسوی داشت, گردید. سالها بعد دانشمند فرانسوی دیگری به نام سورل در سال 1836 با انجام تمیز کردن آهن با اسید سولفوریک و فرو بردن آن در فلاکس کلرید آلمونیوم و سپس پوشش دهی آن با روی, توانست ورق های گالوانیزه فولادی را باروش ابداعی خود خلق نماید.

تاریخچه تولید و خلق ورق های گالوانیزه بین صدها آزمایش و فرایند گالوانیزه به 140 سال پیش برمی گردد که بیانگر موفقیت تجاری و تولیدی ورق های فولادی گالوانیزه می باشد.

غوطه وری گرم در گالوانیزاسیون

از گفته های بالا و همچنین روش دانشمندان شیمی فرانسوی می توان دریافت که از عمل غوطه ور کردن آهنی که با روی پوشش دهی شده است در حمامی حاوی روی مذاب می توان به ورق های گالوانیزه رسید . به این عمل غوطه وری گرم در گالوانیزاسیون گفته می شود.

از مزایای بارز روش مذکور می توان به سادگی انجام آن نسبت به سایر روش های محافظت از خوردگی اشاره نمود.

بسته به میزان پوشش دهی فولادها با روی و همچنین شرایط آب و هوایی می توان میزان مقاوت در برابر خوردگی راتعیین نمود.

با استفاده از پوشش کویل و همچنین رنگ کردن آنها می توان مقاومت نسبت به خوردگی را در ورق های گالوانیزه تا حدی افزایش داد.

بهترین و کاربردی ترین روش در برابر خوردگی , روش غوطه ور کردن گرم می باشد که به زمانهای بسیار دور برمی گردد که به محافظت مرزی به دلیل ایجاد یک لایه الکترولیت برای جلوگیری از خوردگی نیز شهرت دارد.

مقاومت در برابر ساییدگی و همچنین حالت چسبندگی این لایه به فلز , از ویژگی های بارز لایه الکترولیتی است که در بالا به آن اشاره نمودیم.

لایه محافظ که در فرایند گالوانیزه از آن استفاده می گردد نسبت به فولادی که زیر ان می باشد , آند می باشدکه در نهایت جزئی از فولاد می شود زمانی که روی با محیط اطراف خود در حال واکنش است پوشش ورق های گالوانیزه نیز در حال تغییرات پیوسته می باشد.

محافظت از زیر لایه توسط پوشش روی به دوروش صورت می گیرد:

• بین پوشش ورق فولادی و همچنین زیر لایه که بعنوان محافظ کننده است یک نوع پیوند از جنس متالورژیکی تشکیل می گردد.

• پوشش روی از زیر لایه برای جلوگیری از صدمات و خوردگی محافظت کرده و در نهایت خود را فدا می کند تا آسیبی به زیر لایه وارد نگردد.

• (تصویر2)

دلایل استفاده از گالوانیزه برای محافظت آهن و فولاد

• سادگی تعمیرات و نگهداری

• سادگی و راحت انجام شدن آن و همچنین استفاده راحت از کاربرد های گالوانیزه

• هزینه پایین و مقرون به صرفه بودن

ضخامت پوشش های گالوانیزه

این نوع از ویژگی توسط گالوانیزه کنندگان تعیین می گردد که حداقلی هایی برای ان می توانند در نظر بگیرند.

مهمترین عوامل برای تعیین ظاهر و ضخامت پوشش گالوانیزه

اولین مرحله ترکیب شیمیایی فولاد می باشد . در مرحله دوم به بررسی شرایط سطحی می پردازند. قبل از گالوانیزه و مراحل آن روی فولاد کار سرد را انجام می دهند که این در مرحله سوم می باشد. در مرحله چهارم مشخص می کنند چه زمانی فولاد را در حمام باید غوطه ور کرد.مرحله پنجم زمان خروج ان را از حمام مشخص می کنند. در مرحله ششم متالوزیک فرایند گالوانیزه صورت می گیرد و آخرین و هفتمین مرحله میزان سرد کردن ورق های گالوانیزه و نرخ آن می باشد.

(ظاهر و ضخامت ورق های گالوانیزه در میزان ترکیب شیمیایی سیلیکون و فسفر در ان تاثیر گذار است و اگر ازمیزان معینی تغییر کند در ضخامت فولاد تاثیر می گذارد.

ضخامت پوشش ورق های گالوانیزه از عناصری چون کربن و منگنز و سولفور کمترین تاثیر را می گیرد.

کلمات کلیدی : ورق , ورق های گالوانیزه, پوشش گالوانیزه, گالوانیزه, غوطه وری, فرایند گالوانیزه

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

قالب فلزی بتن , داربست مدولار


ن : عمرانی
ت : جمعه 31 فروردين 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)
خرید بک لینک X